FAQ

Gdzie odbywa się sesja ?

Na sesje umawiamy w plenerze lub Waszym domu, gdzie czujecie się bezpiecznie i komfortowo. Nie pracuję w studio, ponieważ najważniejsza jest dla mnie naturalność prawdziwe emocję.

Jeśli chodzi o sesje w plenerze, to możemy się umówić w wybranym przez Was miejscu lub z lokalizacją na plener mogę doradzić.

Nie lubimy, nie potrafimy pozować

Nie lubicie/nie umiecie pozować? To się świetnie się składa.

ja tez tego nie lubię. Sesje ze mną nie polegają na ustawianiu pozy i sztucznych gestach. Przeważnie idziemy na wspólny spacer, spędzamy czas swobodnie i bezstresowo, a ja w międzyczasie robię zdjęcia tak, żeby złapać jak najwięcej naturalnych emocji.

W co się ubrać na sesję ?

• Po umówieniu terminu sesji przesyłam Wam garść inspiracji odnośnie ubioru.

• Przy wyborze stroju kierujcie przede wszystkim kilkoma zasadami;

• Kolorystyka ubrań powinna być zrównoważona i stonowana. Unikaj zbyt mocnej przewagi jednego koloru. • Elementy garderoby powinny się harmonijnie dopełniać.

• Nie łącz więcej niż trzy kolory, uwzględniając w tym również kolor dodatków.

• Najbardziej neutralne kolory to szarości, odcienie niebieskiego i granatu. W głównych elementach garderoby unikaj czerni i bieli.

• Skomponuj taki ubiór, w którym będziesz czuć się komfortowo i pewnie. Strój nie powinien być zbyt ciasny, ani przesadnie luźny.

• Tkaniny nie mogą być zbyt połyskujące, warto również unikać zbyt lekkich, prześwitujących materiałów.

• W stroju formalnym unikaj nadruków, logotypów, specjalnych zdobień itd.

• Każdy element garderoby powinien być wyprasowany tuż przed sesją, by uniknąć niekorzystnych zagnieceń na widocznych powierzchniach.

Czy istnieje możliwość otrzymania zdjęć bez obróbki ?

Pracuję na plikach RAW i nie udostępniam nie poddanych obróbce plików ze zdjęciami.

W jaki sposób otrzymamy zdjęcia ?

Zdjęcia będą zamieszczone  na platformie internetowej, galeria online.

Będą dostępne przez 30 dni. Dzięki niemu będziecie mogli w łatwy sposób podzielić się zdjęciami ze swoimi najbliższymi.

Jak przygotować się do sesji ?

Każda sesja poprzedzona jest rozmową, podczas której rozmawiamy trochę o Was oraz omawiamy wizję i miejsce sesji. Ustalamy co najlepiej się sprawdzi w przypadku Waszej rodziny. Podpowiadam także w co się ubrać.

Co jeśli z rożnych powodów nie będziemy mogli wykonać sesji np. powodu choroby dziecka 

lub opadów deszczu ?

W razie nieprzewidzianych zdarzeń, zadatek na sesję zostaje przeniesiony na kolejną próbę, którą należy podjąć w przeciągu miesiąca, licząc od pierwotnie ustalonego terminu sesji.

Jak wygląda sesja lifestyle?

Podczas takiej sesji nie robimy zdjęć pozowanych – będę Wam oczywiście podpowiadać, będę zachęcać do różnych zabaw, przytulasów i bliskości, inspirować, ale wszystko, co się wydarzy na sesji, będzie „Wasze”, a ja tylko  uchwycę to na zdjęciach.

 

Moje mieszkanie nie nadaje się do sesji zdjęciowej..

Wiele osób, które myślą o rodzinnej lifestyle sesji w mieszkaniu lub domu ma obawy, czy ich mieszkanie jest wystarczająco fotogeniczne, aby w nim wykonać ciekawe ujęcia 

A co to znaczy, że mieszkanie się nadaje lub nie nadaje?

Jeżeli są to Wasze cztery kąty, jeżeli jest tam część Waszej historii i jest chociaż jedno okno, to znaczy, że się nadaje :)

Pamiętajcie, że zdjęcia mają być pamiątką Waszego realnego życia… i nawet jeżeli teraz mieszkacie w niewielkiej, wynajmowanej kawalerce, ale jesteście szczęśliwi i zakochani, to będziecie wspominać to miejsce po latach z ogromnym sentymentem… 

Co jeśli mały model nie chce współpracować pod czas sesji ?

Niejedną mamę pewnie powstrzymuję przed umówienie się na sesje myśl - a, co jeśli nie będzie chciał pozować ? Jeśli się rozbryka i nie da go opanować ?

Doświadczenie pokazuje, że współpraca ze strony dziecka to wynikowa pracy mojej i rodziców, żeby zwrócić uwagę dziecka podczas sesji we właściwym kierunku. Czasami zostawiam dziecku dużo swobody, a niekiedy sama muszę się powygłupiać, żeby je rozruszać. Każda skuteczna metoda jest dobra! Jeśli na to pogoda pozwala, wówczas zazwyczaj namawiam Was wcześniej do sesji plenerowych, podczas których jest więcej bodźców i dziecko już tak bardzo nie interesuje się samym fotografem, a zabawą z Wami.

W jakich godzinach odbywają sesje ?

Umawiając się na sesje weźcie proszę pod uwagę, że sesje domowe wykonuję w godzinach 9:00-14:00, natomiast plenery zazwyczaj 2 godziny przed zachodem słońca – w zależności od pory roku, w godzinach 16:00-20:00.